Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Katolik nie nawraca Żyda?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kościół żadnej takiej misji nie przewiduje i nie popiera" [Komisja ds. Stosunków Religijnych z Judaizmem] Czy Ewangelia przestała obowiązywać w Kościele katolickim? [PiotrZW]

Czy rozumiecie to tak samo jak ja rozumiem? 

W dokumencie Watykanu na temat relacji chrześcijaństwa z judaizmempodkreślono, że choć katolicy w dialogu tym dają świadectwo swej wiary w Jezusa Chrystusa, to powstrzymują się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub prowadzenia "instytucjonalnej misji" wobec żydów. W dokumencie podkreślono także "żydowskie korzenie chrześcijaństwa". Kościół żadnej takiej misji nie przewiduje i nie popiera - zapewnia się w dokumencie zaprezentowanym w czwartek. Dokument Komisji ds. Stosunków Religijnych z Judaizmem, zatytułowany "Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne”, został sporządzony w związku z 50. rocznicą przełomowej dla tego dialogu soborowej deklaracji "Nostra aetate”. Tysiąc dni pontyfikatu. Papież otworzył Drzwi Święte Papież Franciszek... czytaj dalej »

Od "koegzystencji" do "przyjaźni"

W nowym watykańskim dokumencie zwrócono uwagę na to, że przez pół wieku od ogłoszenia historycznej deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich chrześcijaństwo i judaizm dokonały wielkiego postępu w dialogu i przeszły od „obojętnej koegzystencji” do „głębokiej przyjaźni”.

Wyraża się też przeświadczenie, że w braterskim dialogu żydzi i katolicy muszą nauczyć się lepiej poznawać się nawzajem, coraz bardziej się jednać oraz wspólnie angażować się w krzewienie sprawiedliwości, pokoju i ochrony środowiska naturalnego oraz skuteczne zwalczanie wszelkim form antysemityzmu. Przedstawiciele obu religii - głosi dokument - muszą zintensyfikować współpracę w dziedzinie działalności humanitarnej na rzecz biednych, słabych i zepchniętych na margines, by razem stać się „błogosławieństwem dla świata”.

Żydowskie korzenie chrześcijaństwa

W dokumencie watykańskiej komisji mowa jest też o tym, że dialogu z judaizmem nie można porównywać do dialogu z innymi religiami z powodu, jak podkreślono, żydowskich korzeni chrześcijaństwa. Jezus może zostać zrozumiany tylko w judaistycznym kontekście jego czasów, chociaż „jako Mesjasz Izraela, Syn Boży wykracza poza taki historyczny horyzont”. Uznanie dla dokumentu wyraził obecny na jego prezentacji w Watykanie rabin David Rosen z Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.[www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/katolicy-i-zydzi-dokument-watykanu-katolicy-nie-nawracaja-zydow,601863.html  Wytłuszczenia: PiotrZW]

Pytam, czy rozumiecie to tak samo jak ja rozumiem, gdyż w moim przekonaniu takie oświadczenie ze strony Watykanu podważa cały sens Ewangelii. Ja rozumiem to tak: Mesjasz, Syn Boży Jezus Chrystus  "przyszedł do swoich", "gdy się wypełniły dni", ale "swoi go nie przyjęli". Nie uznali w Nim Boga i ukrzyżowali Go. Jego Zmartwychwstanie otworzyło nową erę w dziejach świata. "Kto uwierzy we Mnie będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, bedzie potępiony." 

Z tego wynika - tak to dotychczas rozumiałem - że warunkiem zbawienia jest uznanie Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela. Czy to już jest nieaktualne? Ja wierzyłem, dotychczas, tylko w to, co mi Kościół (katolicki, jedyny powszechny) do wierzenia podawał. Czy mam rozumieć, iż Kościół, nauczając o Jezusie Chrystusie jako Synu Bożym i Zbawicielu przez kilkadziesiąt lat wciskał mi ciemnotę do głowy? Ciulał mnie?  

Pytanie kieruję do współwyznawców - katolików.

 

 

 

 

  

 

 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @AUTOR
  Pozwól, ze Ci coś wyjaśnię:
  Kościół Katolicki włącza się aktywnie w Ewangelizację Izraela- sama służyłam czynnie w tej Misji...
  Powinieneś wiedzieć, że ewangelizowanie Żydów jest zupełnie inne niż nasze- aby nie narobić więcej zła niż dobra, każdy z Nas miał/ma obowiązek uczestniczenia w Szkole Biblijno Misyjnej- prowadzone są wykłady [poprzez które poznawaliśmy/ poznajemy wszystkie uwarunkowania Izraela(historia, geografia, warunki geo-polityczne i społeczne) Najważniejsza jest oczywiście Biblia, ale rozumiana w kontekście wszystkich uwarunkowań...Oczywiście również nauka języka hebrajskiego, żeby mieć dostęp do różnych tekstów .
  Zasada głoszenia Słowa jest też inna, ponieważ głosisz Żydom, którzy doskonale znają ST, dla których Tora jest Konstytucją Państwa.

  W służbie tej obowiązuje tez tajemnica- (dane personalne), etyka i uczciwość ze względu na kontakty osobiste- zaproszenia na spotkania etc.
  Jeśli masz ochotę na taka służbę, napisz na pw. pozdrawiam, Helena

  Ps. Są powody dla których te wiadomości nie są podawane publicznie.
 • @alfa.com.hel 17:52:56
  Już nie te lata. Jestem emerytem

  Niemniej, takich tekstów, jak ten komentowany, nie wolno pisać. Przekręcania Ewangelii nie da się naprawić nawet szeroką akcją ewangelizacyjną.
 • @alfa.com.hel 17:52:56
  To bardzo interesujące, to delikatne ewangelizowanie Żydów.
  ,,ewangelizowanie Żydów jest zupełnie inne niż nasze- aby nie narobić więcej zła niż dobra".
  Z pewnością jest inne niż nasze, bo nasze było wprowadzane ogniem i mieczem, groźbą, przymusem, karą i klątwą, a z żydami tak nie można, bo to się nazywa holokaust, a w najlepszym wypadku antysemityzm.

  Bardzo jestem ciekawa, jak wygląda ta umiejętna ewangelizacja ,,w kontekście wszystkich uwarunkowań". Mówi im się, ze Jezus był Żydem, bo musiał być, bo oni są rzekomo narodem wybranym, czy zrzuca się winę za Jego ukrzyżowanie na Piłata?

  Jak można mowić o etyce i uczciwości, jesli coś jest robione potajemnie, tego zupełnie nie rozumiem.
 • ,,Dialog" ma być wszechstronny
  Czyli mamy być zażydzani, albo, jak kto woli, odpolszczani.
  Atak został przyparty nie tylko na froncie religijnym, a zaczyna się od najmłodszych lat:
  http://trybeus.neon24.pl/post/127892,uwaga-mobilna-zydowska-propaganda-w-polskich-szkolach
  A gadka na temat ochrony środowiska, przecież to się wpisuje w agendę NWO, którą popiera papież i koło się zamyka.
 • @Lotna 18:44:37
  Jak etycznie i uczciwie wyjaśnić usunięcie drugiego przykazania ?
  Jak uzasadnić balwochwalstwo?
  Przecież Żydzi doskonale znają Pismo.
 • @Lotna 18:44:37
  Przepraszam- nie zrozumiałaś- nie robi się cicho i potajemnie. Ewangelizacja nie oznacza obnażania- Kto jest kim- i tyle. Zależy Nam na tej Ewangelizacji?- to przyjmujemy zasady- jeśli nie, to nie podejmujemy się tej służby...
  Pytasz o zasady ?- podam Ci stosowane przeze mnie:
  1 «Pocieszcie, pocieszcie mój lud!» - mówi wasz Bóg. - Iz 40, 1
  2."Budujcie, budujcie, uprzątnijcie drogę,
  usuńcie przeszkody z drogi mego ludu!" - Iz 57, 14
  3.On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. J 16, 8-14

  Żydzi są zatwardziałym Narodem- sam Jezus mówi o tym, więc poprzez Ewangelizację prowadzimy Ich do Światła Ducha Świętego- i nie dlatego, ze traktujemy Ich lepiej, ale tylko dlatego, że chcemy Ich nawrócenia.
  Możemy tego chcieć- lub nie- wyboru dokonuje każdy, kto podejmuje się tej służby. Powiem jeszcze- Ewangelizacja, to nie polityka- na płaszczyźnie polityki przedstawia się to wszystko inaczej - odnosimy się tu do Żydów dla których nie Biblia jest ważna, a nauka Rabinów- Talmud, który z Biblia nie ma nic wspólnego. I na tej płaszczyźnie nie podjęłabym się ich "nawracania"- znam bowiem Ich cel, ich manipulacje i ich pokrętny charakter... wiem, że nie są naszymi przyjaciółmi, znam wszystkie realia co do ich dążeń etc..Odpowiadałam tylko w temacie- czy nie ma ewangelizacji Żydów?- tylko tyle. Pozdrawiam Cie serdecznie. Helena
 • @PiotrZW 18:07:57
  Masz racje- to trudny temat- ale ja w komentarzu napisałam tylko prawdę- może dla kogoś nie wygodną, ale prawdę.
  W Ewangelizacji Żydów nikt nie zmienia Ewangelii- Ona jest jedna, Amen!!
  EWANGELII NIE NAPRAWIA SIĘ - EWANGELIĘ PRZYJMUJEMY...
  ŻYDZI MESJAŃSCY to Ci, którzy Ewangelie przyjęli- dana Im była łaska rozpoznania Mesjasza w Osobie JEZUSA CHRYSTUSA..I o takiej Ewangelizacji wspomniałam- innej być nie może...
 • @Lotna 18:44:37
  Mówiąc o etyce i uczciwości zaznaczyłam - dane osobiste- ze względu na kontakty osobiste, spotkania...Każdy z nas może sobie zastrzec swój adres, czy też dane osobowe- czy dotrzymanie takiej umowy nie zalicza się do uczciwości, czy nie jest to etyczne?
 • @Lotna 19:07:14
  //,,Dialog" ma być wszechstronny
  Czyli mamy być zażydzani, albo, jak kto woli, odpolszczani.//
  MAMY BYĆ POLAKAMI W POLSCE- MAMY BRONIĆ NASZEJ POLSKOŚCI- Ewangelizacja to nie zażydzanie, czy odpolszczanie- Nawrócony Żyd ma pozostać Żydem - a POLSKA MA RZĄDZIĆ POLAK. Tyle...
 • @roux 19:40:10
  PROSTE- nie nawraca się na bycie Świadkiem J, bo Żydzi doskonale wiedza kim jest Archanioł Michał i nie da się ich przekonać, że to Jezus- więc należy prowadzić do Chrystusa, a nie do Sali Królestwa, i analogicznie - do Chrystusa, a nie do KK- gdy się nawrócą CHRYSTUS POPROWADZI ICH SAM- to nie nasza rola. I to jest uczciwe- I BIBLIJNE... Masz jeszcze pytania?-
 • @alfa.com.hel 20:42:55
  Pytanie dotyczyło obrazów i balwochwalstwa
 • @roux 19:40:10
  Napisales:

  ''Przecież Żydzi doskonale znają Pismo.''
  //

  Jakie Pismo wedlug ciebie Zydzi doskonale znaja???

  Jakie???

  Bo przeciez na pewno nie Biblie, poniewaz w Biblii Pan Jezus jest zapowiedziany..., a przodkowie tych, ktorych dzis zwiemy Zydami zaparli sie Pana Jezusa (wrzeszczeli na kryz z Nim!), a ci dzisiejsi Zydzi Pana Jezusa NIE uznaja jako Mesjasza-Chrystusa!!!
 • @alfa.com.hel 17:52:56
  absolutnie Heleno nie musimy nawracać (ewangelizować) żydów (Izraela)...oni doskonale znają Ewangelię, tylko brną w zaparte...nie potrzeba też uczyć się hebrajskiego, aby być uczniem Chrystusa...
  Stary Testament, to zbiór opowiadań o krnąbrnym ludzie o twardym karku, nic więcej...nas, katolików obowiązuje to, co nam objawił Chrystus..nie ma innej drogi...tylko Nowy Testament...

  poza tym przestańmy uwiarygadniać chazarów jako naród wybrany...to zwykły mongolsko-turecki lud prymitywny, który uwierzył w swoje wyimaginowane wybraństwo...przecież jako katechetka powinnaś wiedzieć takie rzeczy...pozdr
 • @alfa.com.hel 20:22:04
  ojej Heleno, co się z Tobą dzieje...raz piszesz :

  //Żydzi są zatwardziałym Narodem- sam Jezus mówi o tym, więc poprzez Ewangelizację prowadzimy Ich do Światła Ducha Świętego- i nie dlatego, ze traktujemy Ich lepiej, ale tylko dlatego, że chcemy Ich nawrócenia.//

  potem znowu :

  //odnosimy się tu do Żydów dla których nie Biblia jest ważna, a nauka Rabinów- Talmud, który z Biblia nie ma nic wspólnego. I na tej płaszczyźnie nie podjęłabym się ich "nawracania"- znam bowiem Ich cel, ich manipulacje i ich pokrętny charakter.//

  to komu zależy na nawracaniu talmudycznych ??? nie sypmy pereł przed wieprze !!! to jest synagoga szatana...przebierańcy !!!hebrajczycy, czyli biblijny naród wybrany wybrał zwolnienie z podatków i przeszedł na islam...koniec, the end, fine...
  my ...katolicy jesteśmy Nowym Izraelem...amen
 • podejście do życia
  katolików i judaizmu

  judaizm nie uznaje płodu ludzkiego za człowieka...

  http://www.ekspedyt.org/redakcja/2015/12/09/43837_stanowisko-judaizmu-w-sprawie-aborcji.html

  katolicy jak najbardziej...
 • @trybeus 21:31:45
  ''my ...katolicy jesteśmy Nowym Izraelem...amen''
  //

  Takim (izraelem) jak przodkowie o ktorych w ST napisano, co to na balwochwalstwie i innych zbrodniach stali!!!

  Takim bezsprzecznie jestescie! Amen!
 • @trybeus 21:31:45
  ''ojej Heleno, co się z Tobą dzieje..''
  //

  To samo co dzialo sie z nia, kiedy nazwala medrcow ze wschodu (tzw. trzech kroli), ze szatana wole spelnili, bo Panu Jezusowi poklon oddali!

  Wypada, abys zadal sobie pytanie, co sie z toba dzieje?!
 • @Bara-bar 21:40:45
  :))widzisz Baśka, nas nie obowiązuje ST :))))))...a was żydków to i owszem:))i tu jest pies pogrzebany
 • @trybeus 21:45:51
  '':))widzisz Baśka, nas nie obowiązuje ST :))))))...a was żydków to i owszem:))i tu jest pies pogrzebany''
  //

  A Nowy Testament obowiazuje ciebie???
  Jesli tak, to daczego czynisz wszystko wbrew NT???

  A poza tym to nie jestem zydowka/ Zydowka!

  W Biblii nie ma o Zydach/zydach wogole mowy!

  Zacznij czytac Biblie! i Zbawiciela pros o pomoc w zrozumieniu, bo ON nabyl ciebie Swa Smiercia!!!
 • @trybeus 21:23:22
  Witaj Zbójniku !

  Masz rację- ale ja wspomniałam dawne czasy, kiedy takie ewangelizacje były prowadzone- Autor mówił, ze jest to jakby zakazane przez Watykan, dlatego wspomniałam, że tak nie jest. Jasne, że nie musimy ewangelizować- napisałam tylko, że tak było..
  //.poza tym przestańmy uwiarygadniać chazarów jako naród wybrany...to zwykły mongolsko-turecki lud prymitywny, który uwierzył w swoje wyimaginowane wybraństwo...przecież jako katechetka powinnaś wiedzieć takie rzeczy...pozdr//
  I to jest ta część Żydów - talmudyczna....
  Druga grupa, to żydzi Mesjańscy....

  //Stary Testament, to zbiór opowiadań o krnąbrnym ludzie o twardym karku, nic więcej...nas, katolików obowiązuje to, co nam objawił Chrystus..nie ma innej drogi...tylko Nowy Testament...//

  Dokładnie to pisałam- NIE MA INNEJ DROGI - TYLKO NOWY TESTAMENT...To właśnie grupa Żydów Mesjańskich- i nie jest to moje poparcie- podałam tylko fakt, który miał miejsce....To było dawno - ćwierć wieku temu- wtedy to właśnie zawiesiłam ta służbę.....

  //przecież jako katechetka powinnaś wiedzieć takie rzeczy//
  Nas, katechetów uczono:

  " Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. 12 Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!
  13 Do was zaś, pogan, mówię: będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim 14 w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. 15 Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? 16 Jeżeli bowiem zaczyn* jest święty, to i ciasto; jeżeli korzeń jest święty, to i gałęzie.
  17 6 Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, 18 to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.
  Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony 20 Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni! 21 Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie. 22 Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty. 23 A i oni, jeżeli nie będą trwać w niewierze, zostaną wszczepieni. Bo Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. 24 Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.

  Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. 26 I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. 27 I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy7.//Rz 11
  Z kolei, zgodnie z wiarą (Biblia):
  "1 A tu5 już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. 12 Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, 13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!" Kol 3, 11 - 13

  Widzisz Zbójniku- do zrozumienia wielu spraw, trzeba dojrzałości- ja, gdy zaczęłam poznawać wszystko, czego mnie/nas nie uczono, zaczęłam też odróżniać żydostwo, chazarów i wszelkie zło, które nas od nich dotyka...
  Ale odróżniam też ludzi, którzy mimo żydowskiego pochodzenia, są nawróceni - nie znaczy to, że pochwalam zło, które nam fundują inne żydowskie grupy. Pozdrawiam serdecznie. Helena
 • @trybeus 21:23:22
  Przepraszam, napisałam Zbójniku- pomyliłam.
  WITAJ TRYBEUS - odp. na 2 kom.:

  /Żydzi są zatwardziałym Narodem- sam Jezus mówi o tym, więc poprzez Ewangelizację prowadzimy Ich do Światła Ducha Świętego- i nie dlatego, ze traktujemy Ich lepiej, ale tylko dlatego, że chcemy Ich nawrócenia.//
  Odpowiadałam Lotnej..
  "Pytasz o zasady ?- podam Ci stosowane przeze mnie:
  1 «Pocieszcie, pocieszcie mój lud!» - mówi wasz Bóg. - Iz 40, 1
  2."Budujcie, budujcie, uprzątnijcie drogę,
  usuńcie przeszkody z drogi mego ludu!" - Iz 57, 14
  3.On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. J 16, 8-14

  //odnosimy się tu do Żydów dla których nie Biblia jest ważna, a nauka Rabinów- Talmud, który z Biblia nie ma nic wspólnego. I na tej płaszczyźnie nie podjęłabym się ich "nawracania"- znam bowiem Ich cel, ich manipulacje i ich pokrętny charakter.//- Są to Żydzi, którzy w ogóle sa niereformowalni- dla nich nie istnieje nic poza Talmudem- odnosiłam to do nich i zgadzam się: TO JEST SYNAGOGA SZATANA.

  //to komu zależy na nawracaniu talmudycznych ??? nie sypmy pereł przed wieprze !!! to jest synagoga szatana...przebierańcy !!!hebrajczycy, czyli biblijny naród wybrany wybrał zwolnienie z podatków i przeszedł na islam...koniec, the end, fine...///

  Właśnie pisałam, że nie podjęłabym się ewangelizowania tej grupy....
  //my ...katolicy jesteśmy Nowym Izraelem...amen// JASNE, ale nie mogę powiedzieć, ze nie ma pewnej grupy Żydów nawróconych- Rok temu pisałam na Neonie świadectwo o nawróceniu niejakiej Pani Broni- 92 lata.- Wrocław...To świadectwo było świadectwem Bożego działania, było prawdziwe- i właśnie dlatego, że było Boże i prawdziwe, nie mogę się Go zaprzeć- nawet, gdybyś przestał mnie lubić- (bo przecież trochę mnie lubisz?)
  Ja o takich przypadkach wspominałam. Serdecznie Cię pozdrawiam- myślę, że jasno wytłumaczyłam moje rozumienie.
 • @trybeus 21:34:02
  JASNE- zgadzam się z Tobą. Cieszę się, że jestem katolikiem.
 • @alfa.com.hel 23:01:25
  witam i pozdrawiam
  nic nie szkodzi
  Pozdrawiam tez Trybeusa
 • @Bara-bar 21:40:45
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0ahUKEwj9v-7pqdLJAhXI_iwKHXQdD2IQFggsMAM&url=http%3A%2F%2Fegzorcyzmy.katolik.pl%2Fidz-precz-szatanie-dzialanie-diabla-dzisiaj-2%2F&usg=AFQjCNHZIYjSCpzwX3D7PQ13KRJLDQ78yQ&sig2=vu3NX5xJBvDl5w3PMjCOcg
 • @Zbójnicki pies 23:24:52
  Witaj Zbójniku!
  Chyba Cie przywołałam? Pozdrawiam bardzo serdecznie. Helena
 • @ PiotrZW
  1. Każdy człowiek ma swoje korzenie. A co dopiero grupa społeczna lub tzw. "mieszańcy". W życiu, te korzenie najczęsciej są zapominane, przez innych wykorzystywane, lub uprawiane (dobrowolnie lub przymusowo), przypominane sobie w niektórych momentach lub "na okazję", pielęgnowane, wyrzeczone, wspominane "na chwałę", itd., itd. W zw. z tym, ja nie przywiazuję uwagi do tych korzeni spotykanych osobników, tylko biorę ich takich, jacy są - z korzeniami, lub bez. Moze to byc dziecko z czarnej matki katoliczki i białego ojca muzułmana urodzone w kraju buddystów. Ich korzenie są tyle warte co "aa-ha".

  2. http://www.piusx.org.pl/pobieranie/ - wstąp to ich ksiegarni i dowiesz się wszystkiego.
 • @roux 19:40:10
  || Przecież Żydzi doskonale znają Pismo. ||

  Zapewne znają też wypowiedzi Jezusa za notowane w Pismach Greckich(NT):

  "ale raczej zachodźcie do zaginionych owiec z domu Izraela"(Mt 10:6)
  "On, odpowiadając, rzekł: „Nie zostałem posłany do nikogo oprócz zaginionych owiec z domu Izraela"(Mt 15:24)  Umiejący czytać Żydzi, znają działalność ewangelizacyjną i wypowiedzi
  pierwszych naśladowców Chrystusa:

  Dzieje 3:26
  "Wskrzesiwszy swego Sługę, Bóg najpierw posłał go do was, aby wam błogosławił, odwracając każdego z was od waszych niegodziwych czynów”.

  Dzieje 13:46
  " Wtedy Paweł i Barnabas, śmiało przemawiając, rzekli: „Konieczne było, żeby najpierw wam zostało opowiedziane słowo Boże. Skoro je odrzucacie i nie sądzicie, że jesteście godni życia wiecznego, oto zwracamy się do narodów."

  Dzieje 17:1-4
  "A przewędrowawszy przez Amfipolis i Apollonię, przyszli do Tesaloniki, gdzie była synagoga Żydów. 2 Paweł więc zgodnie ze swym zwyczajem wszedł do nich i przez trzy sabaty prowadził z nimi rozważania na podstawie Pism, 3 wyjaśniając i udowadniając cytatami, że było konieczne, aby Chrystus cierpiał i powstał z martwych, oraz mówiąc: „To jest Chrystus — ten Jezus, którego ja wam ogłaszam”. 4 W rezultacie niektórzy z nich uwierzyli i przyłączyli się do Pawła i Sylasa, uczyniło tak również wielkie mnóstwo Greków oddających cześć Bogu, a także niemało przedniejszych niewiast."

  Rzymian 15:8
  "Powiadam bowiem, że Chrystus stał się sługą obrzezanych ze względu na prawdomówność Boga, aby potwierdzić obietnice, które On dał ich praojcom,"  Czy to znaczy, że katolicy zapierają się Jezusa, bojąc się nawracać Żydów?
 • @via vitae 17:28:37 bojąc się nawracać Żydów?
  należy się definicja "nawracania"; w Ameryce Płd oznaczało to wymordowanie milionów ludzi

  Polecenie Jezusa jest jednoznaczne - nauczać wszystkich bez wyjątku.

  "I ujrzałem innego anioła, który leciał środkiem nieba i miał wiecznotrwałą dobrą nowinę do oznajmienia jako radosną wieść dla mieszkających na ziemi i dla każdego narodu, i plemienia, i języka, i ludu,"
  (Ap. 16;6 NW)
 • @roux 17:45:02
  Nauczać nie znaczy mordować, pokrętny ateisto.
  A w Ameryce Płd odbyła sie "konkwista" (hiszp. conquista - podbój, zdobycie) nowo odkrytych terytoriów zamorskich, co sprowadzało się to do rozszerzania władzy monarchii, a NIE "nawracanie".
 • @Zdzich 18:24:05 akurat nie chodzi o nauczanie
  W Ameryce Płd, nawracanie oznaczało mordowanie, faktów nie zmienisz choćbyś nie wiem jak się starał.
  Nie ma co się chwalić brakiem wiedzy
 • @roux 18:50:34
  "Nie ma co się chwalić brakiem wiedzy".
  Przestan tez dzielić sie swoim brakiem wiedzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930