Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Covid-19 na logikę (2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poluzujmy wreszcie, bo żyć się nie da.

Jeżeli wszyscy (lekarze i koronosceptycy) wiemy już i zgadzamy się co do tego, że żadne lockdowny nie zatrzymają rozprzestrzeniania się zakażeń, jeśli nawet sami macherzy od lockdownów wciąż mówią o drugiej i trzeciej, i kolejnych falach zachorowań, to może poluzujmy z tymi zakazami i nakazami? Ludziom będzi żyło się łatwiej, a efekt będzie taki sam!
 
Można by zamiast nakazu noszenia maseczek wydać zalecenie noszenia, zamiast trzymać starców i staruszki zamknięte w domach można by ograniczyć się do ostrzeżeń typu: pamiętajcie, że jesteście grupą najbardziej narażoną na śmiertelne powikłania. Unikajcie kontaktu z innymi, niech wam krewni robią zakupy, ale też... wychodźcie na spacer, jeśli jest ładna pogoda, najlepiej tam, gdzie nie ma wielu ludzi, do lasu, do parku itp.
 
Można przecież bez ryzyka znieść zakazy szusowania na nartach, bo te wydają się bezsensowne. Owszem – zachowywanie odległości w kolejkach do wyciągu, maseczki,. ew. mycie rąk, ale nie – zakay zjazdów.
 

Ja bym nawet – gdyby to ode mnie zależało – zostawił otwarte restauracje. Jeśli w pociągach i autobusach podróżujemy z zachowaniem ledwo dwóch metrów, to dlaczego zabraniać konsumpcji w restauracjach, gdzie – przyjmując, że co drugi stolik wyłączamy z obsługi – te odległości wynoszą co najmniej 5 – 7 metrów? 

KOMENTARZE

 • ***
  Oczywiście, że można. Wtedy otrzymamy to, co mamy w USA, czyli gwałtowny wzrost zachorowań i zgonów z powodu COVID-19, bo większość ludzi uzna, że zalecenia są dla chętnych.
 • @Yarpen Zirgin 11:22:56
  Kto ma umrzeć to umrze, żadne lockdowny tego nie powstrzymają.
 • @PiotrZW 11:39:23
  Powalająca logika cywilizacji śmierci. Rozumiem, że Tobie nie przeszkadza perspektywa, że to Ty lub ktoś z Twojej rodziny może umrzeć na COVID-19?
 • @Yarpen Zirgin 11:50:36
  Chcesz powiedzieć, że maseczki i zakazy uchronią go od śmierci?
 • @PiotrZW 12:25:03
  Maseczka noszona przez zakażonego, a nieświadomego tego faktu człowieka, może uchronić Ciebie lub kogoś z Twojej rodziny przez tą chorobą i śmiercią z jej powodu.
 • @Yarpen Zirgin 12:37:10
  Nie uchroni. Może odsunie w czasie. Czytaj, co mówią macherzy od tej epidemii. Jeśli nie nabierzemy odporności zbiorowej (oni mówią: stadnej) to wirus będzie się rozprzestrzeniał i żadne lockdowny go nie powstrzymają.

  Kiedyś, co prawda, twierdzili inaczej. Ł. Szumowski twierdził na początku, czyli gdzieś w marcu ub. roku, że "jeśli będziemy przestrzegać obostrzeń" to najpóźniej w styczniu 2020 r. epidemia "wygaśnie". Śmiałem się z tego, bo widać było, że ten facet nie ma wyobraźni.

  Dziś już nikt nie mówi, że maseczki kogoś ochronią. Ich zadaniem, p[odobnie jak wszystkich zakazów, jerst tylko "spłaszczenie krzywej zachorowań. I nic więcej!!!
 • @PiotrZW 12:49:05
  Mam prośbę: Doucz się dlaczego wielkie epidemie sprzed kilkuset lat tak szybko się rozprzestrzeniały i zabijały w milionach ofiar.

  Ewidentnie nie masz wiedzy na ten temat i stąd wynika Twoje przekonanie, że metodą na COVID-19 jest likwidacja obostrzeń i specjalnych szpitali czy wydzielonych oddziałów dla zakażonych.
 • @Yarpen Zirgin 12:54:36
  Nie ma żadnej epidemii. Covid-19 zabija wybiórczo. To oni(i wy) twierdzicie, że jest zabójczo zaraźliwy. Ja tylko wysnuwam wnioski z waszych twierdzeń i pytam, czy w takim razie te maseczki uchronią nas przed zakażeniem? Czy naprawdę wierzycie w to, że w ten sposób powstrzymacie tego rzekomo zabójczo zaraźliwego wirusa? Logiki w tym nie ma.
 • @PiotrZW 13:14:29
  Jasne. Miliony zakażeń i wysoka śmiertelność, to oczywiście nie jest epidemia.

  "Logiki w tym nie ma", bo zaprzeczasz rzeczywistości, która jest dla Ciebie nieprzyjemna. Typowe objawy wystąpienia mechanizmu obronnego.
 • @Yarpen Zirgin 13:21:32
  Jeżeli to jest epidemia, to maseczki nas nie uchronią. Okres inkubacji koronawirusa to niecałe dwa tygodnie. Liczba zakażeń powinna więc gwałtownie spadać.

  Wokół mnie maseczki noszą prawie wszyscy. Skąd więc ten ta wysoka śmiertelność? Dlaczego czytam o trzeciej i możliwej czwartej fali zakażeń?
 • @PiotrZW 13:38:21
  Maseczka, czego ciągle nie przyjmujesz do wiadomości, nie chroni przed zakażeniem, tylko ogranicza rozprzestrzenianie wirusa przez osobę zakażoną.
  Dotrze to do Ciebie?

  Z kolei śmiertelność, ignorancie, wynika ze zjadliwości wirusa, a nie braku lub noszenia maseczki.
 • @Yarpen Zirgin 13:45:55
  Koniec dyskusji pajacu.
 • @PiotrZW 14:05:10
  :))) Zadaniowych trochę nalazło . Salute .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930