Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Covid-19 na logikę (3)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego jedni chorują, a inni nie?

Jeżeli mamy coraz więcej przypadków, że w jednej rodzinie jeden/jedna lub dwóch/dwie ciężko zachoruje, a cała reszta rodziny, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt osób, nic, żadnych objawów choroby, to może zllikwidujmy wydzielone szpitale dla chorych na covid-19, osobne sterylne oddziały w szpitalach ze specjalnymi śluzami sanitarnymi, może zwolnijmy lekarzy tam pracujących z obowiązku wdziewania tych kosmicznych (tzn. jak u kosmonautów) uniformów?
 
Spróbujmy docieć, o co w tym naprawdę chodzi? W jaki sposób koronawirusy przenoszą się z człowieka do człowieka? Dlaczego jednych zarażają, a innych nie? Na czym polega tajemnica odporności niektórych? Może ten wirus wcale nie jest taki zaraźliwy, jak mówią? Może to wcale nie jest sprawa koronawirusa a czegoś całkiem innego?
 

Rozumiem, że propozycja zniesienia specjalnych reżymów sanitarnych może wywołać lęk u załógi szpitali, ale gdyby tak zaproponować dobrowolną rezygnację? Może jeden lub dwa szpitale by na to poszły i zobaczylibyśmy, co to daje? Tytułem eksperymentu.  

KOMENTARZE

 • ***
  Gratulacje. Jest to idealna metoda na to, aby epidemia zaczęła szaleć bez żadnych ograniczeń.
 • @Yarpen Zirgin 12:00:02
  Na Białorusi tak zrobili i nikt dziś nie mówi o drugiej czy trzeciej fali.
 • @PiotrZW 12:23:54
  Białoruś, (...), to jest totalitarny reżim i nigdy nie doczekasz się od jego rządu prawdziwych informacji na ten temat. Patrz na państwa, w których istnieje prawdziwa wolność słowa, a nie "wolność wypowiedzi, ale nie po wypowiedzi".
 • @Yarpen Zirgin 12:51:19
  //Patrz na państwa, w których istnieje prawdziwa wolność słowa//

  Czyli na które?
  proszę o podpowiedź jako że słabo się orientuję w których państwach panuje prawdziwa a w których nieprawdziwa,wolność słowa.
 • @ikulalibal 13:03:43
  Dziękuję.
 • @PiotrZW 13:15:54
  A co dziękujesz, skoro ikulalibal zwyczajnie rżnie głupa? Naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie masz pojęcia o tym, iż w Białorusi nie ma normalnych rządów i nie usłyszysz prawdy ani od tamtejszych mediów, ani tym bardziej od władz?
 • @Yarpen Zirgin 13:23:15
  W ten sposób nie będziemy dyskutować. Jeszcze jedno odniesienie do mojej inteligencji i cię wykasuję.
 • @Yarpen Zirgin 13:23:15
  Prawdziwa wolność wypowiedzi jest w USA , patrz: Facebook, Twitter, YouTube. Jakąż swobodą cieszy się Julian Assange (o Snowdenie nie wspomnę). Nie to co na Białorusi.
 • @PiotrZW 13:46:20
  To sprawdź wreszcie jak działają rządy na Białorusi.
 • @Yarpen Zirgin 13:23:15
  Jest pan intelektualnie ograniczony .
  Totalitaryzm to pojęcie nieomal literackie dowolnie interpretowane i szeroko stosowane przez propagandę w nadziej na tak "bystre umysły" jak pański.


  // w Białorusi nie ma normalnych rządów i nie usłyszysz prawdy ani od tamtejszych mediów //

  Ma pan odwagę tak mówić po tym wszystkim czegośmy się w ci agu kilku ostatnich lat dowiedzieli od Snowdena i Asanga?
  Wskaż łaskawco przykład "białoruskiego totalitaryzmu".Choć jeden przykład.
 • Autor
  Jedno pytanie:jak socjalista może być katolikiem???
 • @zibi 15:58:11
  Ha, ha, ha... Pan Jezus był socjalistą, a pierwsi chrześcijanie to byli wręcz komunistami. "Wszystko mieli wspólne."
 • @ikulalibal 14:01:40
  Ten yarpen to płatny, do tego ograniczony umysłowo sługus big farmy
  Czegóż można od niego oczekiwać...
 • @Yarpen Zirgin 12:51:19
  A od PiS doczekasz prawdziwych informacji? Przecież PiS kłamie jak PiS. PiS kłamał, kłamie i będzie kłamał bo żydzi inaczej nie potrafią. Mają jeszcze kurwizję TVPiS opłacaną miliardami a zwaną dla zmyłki narodową. PiS jest na smyczy neo faszystowsko komunistycznej elyty.
 • @PiotrZW
  Od początku tego cyrku z covidem pojawiają się opinie naukowców, że promieniowanie z masztów telefonii komórkowej o określonej zestotliwosci powoduje objawy przypisywane covidowi.
  A więc zakrzepowe zapalenie płuc. Nie wiadomo czy nie nakłada się tutaj wiele czynników. Które pandemia covid ma przykryć. Dymają nas na wiele różnych sposobów, a takie yarpeny są ich pomocnikami. Mam nadzieję, że kiedyś karnie odpowiedzą za swe czyny- nawet tacy płatni pomagierzy.
 • @zadziwiony 16:56:01
  Też to podejrzewam, bo wiele rzeczy mi tu nie pasuje.
 • @zibi 15:58:11
  Gamoniu czy w Szwecji istnieją katolicy ?. Wiem że nie załapiesz , brata Michnika deportowaliście ? . Pewnie tak jak wrak Tu 154 z Smoleńska . Widać co z człeka zacnego kiedyś , wyszczepienie robi . Przykre to prawda ?. Salut .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930