Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Covid-19 na logikę (4)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego zwalczają dr. Włodzimierza Bodnara?

Jeżeli dr Włodzimierz Bodnar z Przemyśla twierdzi, że wyleczył już tysiąc osób Amantadyną, to – może pozwólmy mu i innym lekarzom leczyć tym specyfikiem? Jak nie mamy innych lekarstw, to dlaczego zakazywać leczenia tymi, które podobno leczą? Może nie leczą, ale przynajmniej sprawdźmy to.
 
Spod respiratorów ledwie co któryś pacjent wychodzi żywy. Używanie respiratora do leczenia „niewydolności oddechowej” z powodu infekcji Covid– mówi dr. Ryszard Opara – zabija szybko wszystkich pacjentów tak właśnie leczonych (respiratory powodują zatory płucne). Wystarczy po prostu podać im tlen – do oddychania – ale nie forsować tego, pod ciśnieniem.
 
Może należało tym pacjentom najpierw podać Amantadynę, wg zaleceń dr. W. Bodnara?
 
Nie mówmy, że ten specyfik powoduje szkodliwe skutki uboczne. Dopuszczono go do stosowania kiedyś, przed laty, kiedy jeszcze obowiązywały wysokie normy dopuszczenia leku do stosowania. Inaczej niż obecnie. Obecnie szczepionki dopuszcza się, łamiąc wszelkie normy lekarskie. Z Amantadyną nie było na razie większej afery.
Sekowanie przemyskiego lekarza i jego metody leczenia koronawirusa wygląda podejrzanie.
 
Biorąc na logikę, wszyscy powinni się cieszyć z jego odkrycia. Dlaczego oni go zwalczają?

KOMENTARZE

 • Zwalczają go dlatego, że
  mogą stracić biliony dolarów, które dostają za tak zw. "szczepionki".
 • @PiotrZW
  Chodzi Amigo o to : https://www.youtube.com/watch?v=4JDWJzKYfdc Salute 5*
 • @Casey 18:29:21
  Kolejny zgon w Polsce po szczepieniu na Covid-19. NIZP-PZH: „Trwają badania i analizy tego przypadku”. W poniedziałek (25.01.2021) na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepionce na Covid-19 pojawiła się informacja o kolejnym zgonie. Pacjentka z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa, wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki. Niehospitalizowana napisano.

  https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2021/01/zgon-szczepionka.png

  Po opublikowaniu wpisu na liście Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny poinformował na Twitterze, że nadal trwają badania i analizy dotyczące tego przypadku. Jeszcze trwają badania i analizy dot. tego przypadku. Nie potwierdzono, aby istniał bezpośredni związek tych przypadków ze szczepieniem.
  NIZP-PZH (@NIZP_PZH) January 26, 2021 Mamy zatem informację, że lekarz wyklucza związek zgonu ze szczepieniem i jednocześnie, że trwa analiza tego przypadku. Najpierw się wyklucza związek, a potem się go bada? To jakaś dziwna praktyka. Czyżby z automatu wykluczano, a dopiero po nagłośnieniu sprawy zaczyna się badać? Wygląda na to, że gdyby Stowarzyszenie STOP-NOP nie nagłaśniało informacji o nieprawidłowościach w zgłaszaniu NOP, to nie byłoby wpisów o zgonach na ministerialnej liście. STOP-NOP jako pierwsze poinformowało o zgonie mężczyzny, któremu podano szczepionkę bez świadomej zgody jego opiekuna prawnego. Jako pierwsze poinformowało też o zgonie kobiety, zaszczepionej wbrew woli rodziny. O ilu przypadkach nie dowiemy się nigdy?

  Źródło informacji: gov.pl


  Ps...Oczywiście, że nic się nie stało. Nie ma co przejmować się tym. Niektórzy seniorzy po prostu muszą umrzeć. A ta kobieta, ot tak, po prostu, po przyjęciu szczepionki, wzięła sobie i umarła. Chciała dostarczyć wody na młyn STOP-NOP. Złośliwe babsko. Mieszkańcom DPS-ów wciskają to gówno zupełnie bezprawnie, ale żeby pozostali seniorzy byli tak potwornie ogłupieni przez kłamliwą, zbrodniczą propagandę stojąc w kolejce po WŁASNĄ ŚMIERĆ (lub nieodwracalne kalectwo na zdrowiu przynoszące w rezultacie ten sam skutek) to przypomina już nawet nie Auschwitz, a tylko jego karykaturę. Tamci ludzie bez oporu szli do „kąpieli” bo faktycznie myśleli, że do niej idą..Mój kuzyn zmarł 17.03.2020 po czterech latach walki z nowotworem. Nie miał robionych żadnych testów ale lekarz w akt zgonu wpisał Covid-19. To oczywiście jest przestępstwo poświadczenia nieprawdy ale prokuratura nie chciała przyjąć zawiadomienia tłumacząc tą decyzję moim niemedycznym wykształceniem.
 • @Casey 18:29:21
  „Trochę chronić, trochę pozakażać”. Szokujący wywiad z prof. Horbanem o koronawirusowej strategii rządu. We wtorek (26.01.2021) ukazał się w „Gazecie Prawnej” wywiad z prof. Andrzejem Horbanem, głównym doradcą premiera Morawieckiego do spraw Covid-19. To, co opowiada prof. Horban, jest tak szokujące, że nie sposób przejść obok tego wywiadu obojętnie.

  Oto kilka tez postawionych przez Horbana: 1) Covid to „byle co”, które „nie tyka zakaźnika”; 2) rząd celowo zdjął lockdown w lecie, żeby ludzie się zarażali; 3) „szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie”; 4) jesteśmy w trzeciej fali pandemii; 5) „do czerwca zaszczepimy 70 proc. obywateli w całej Unii Europejskiej”; 6) „system szpitali jednoimiennych uratował sytuację na wiosnę”; 7) za wzrost zakażeń na jesieni odpowiedzialni są studenci; 8) „jesteśmy w tej chwili przyzwoicie zorganizowanym krajem europejskim, z przyzwoicie działającą ochroną zdrowia”.

  To nie są żarty, prof. Horban naprawdę to wszystko powiedział. W tym samym wywiadzie twierdzi, że Covid to „byle co” i jednocześnie opowiada, że w Polsce umiera na Covid 500-1000 osób dziennie. Gdyby prof. Horban był uprzejmy zajrzeć do informacji publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia to wiedziałby, że obecna umieralność na Covid wygląda następująco: 26.01 – 39 zgonów, 25.01 – 10 zgonów, 24.01 – 22 zgony, 23.01 – 82 zgony, 22.01 – 76 zgonów. W Polsce nigdy nie umierało na Covid 500-1000 osób dziennie! Według informacji Ministerstwa Zdrowia, na Covid zmarło w 2020 roku niecałe 5,5 tysiąca osób. Skąd Horban wziął swoje szacunki? Chyba z sufitu.

  Teraz fragment wywiadu o zakażeniach w lecie, gdy premier Morawiecki nawoływał do udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich i zapewniał, że wirus jest w odwrocie (wypowiedzi dziennikarza pogrubione): No i potem przyszło lato i już epidemię “olaliśmy”. Leczenie mamy opracowane, na szczepionki czekamy… …więc hulaj dusza piekła nie ma? I słusznie, poniekąd. Jak to? Dlatego, że się zakażają. To chyba niedobrze? Ci, którzy przechodzą chorobę łagodnie, niech się zakażają, bo im więcej przechoruje, tym większa bariera dla wirusa. Im więcej osób przejdzie łagodnie, tym większe korzyści społeczne. Taki wakacyjny minimodel szwedzki. Wszyscy tak robią. Nie można zapuszkować 450 mln Europejczyków w domach. Czyli mamy ciągłe balansowanie między izolacją a odmrożeniem, by część z nas jednak się zakaziła? Cały czas tak robimy. To normalna metoda postępowania z infekcjami przenoszonymi drogą oddechową. Latem to było świadome odpuszczenie, czy przez przypadek wyszło? Absolutnie świadomie. Trochę chronić, trochę pozakażać. Ryzykowne. Dopóki chorują ludzie młodzi, dla których to zwyczajny katar, to niech chorują. Nabiorą odporności….Podobno w dłuższym okresie wirus może mieć negatywny wpływ na mózg i serce? Proszę nie zrzucać na Covid wszystkich głupot, które ludzie opowiadają. Najbardziej bym chciała zobaczyć reakcję prof. Krzysztofa Simona na tę wypowiedź. Pamiętacie, jak latem Simon dostawał szału na widok ludzi na plażach i nazywał Polaków „dziczą”, która nie respektuje obostrzeń sanitarnych. – Jeśli ktoś się nie boi wirusa, to jest idiotą – grzmiał prof. Simon. Tymczasem prof. Horban oświadcza: „Niech się zakażają”. I do tego twierdzi, że rząd celowo zastosował strategię zwiększająca zakażenia. Jak to ma się do zapewnień rządu, że celem władzy zawsze było przeciwdziałanie zakażeniom?

  Przejdźmy teraz do tezy o tym, że „szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie”. Dlaczego „szczęśliwie”? Bo mogło umierać pięć razy więcej – twierdzi prof. Horban. Jego teza oparta jest na założeniu, że za nadmiarowe zgony odpowiada Covid i „nierozpoznany Covid”. – W poprzednich latach umierało około tysiąca osób dziennie, a od trzech miesięcy po dwa tysiące. Połowa z tego nadmiarowego tysiąca to osoby z potwierdzonym Covid. Z tych pozostałych 500 nadmiarowych zgonów część umiera z powodu nierozpoznanego Covidu. (…) A inni umierają, bo system jest przeciążony. Ta sama liczba karetek, co kiedyś musi teraz obsłużyć przypadki koronawirusa. Więc pacjenci umierają, np. na zawał, zanim karetka dojedzie – mówi Horban.

  Przerażające jest to, że główny doradca premiera ds. Covid jeszcze nie zrozumiał, że to nie wirus jest masowym mordercą, ale covidocentryczna, a więc sparaliżowana służba zdrowia, która na skutek decyzji rządu zaprzestała leczenia. Ponad 70 tys. nadmiarowych zgonów, z czego niecałe 5,5 tys. to zgony na Covid. Ponad 23 tys. to zgony z przypisanym Covid, a w rzeczywistości zgony na inne choroby, których nie leczono ze względu na pozytywny wynik testu PCR. Polacy umierają, bo boją się pójść do lekarza, bo są diagnozowani przez telefon, bo zamknięto szpitale. Prof. Horban tego nie wie? A może udaje, że nie wie, aby chronić swoich rządowych mocodawców, których decyzje doprowadziły do tej hekatomby.

  Teraz czas na tezę o tym, że jesteśmy w trzeciej fali pandemii. Zaskoczony tym stwierdzeniem dziennikarz wskazał, że przecież „zachorowania spadają”. – Ale nie tak bardzo jakbyśmy chcieli, to przez wyjazdy na święta – oświadczył prof. Horban. Następnie stwierdził, że gdyby liczbę zakażeń z Izraela przełożyć na Polskę, to „powinno być 40 tys. przypadków” dziennie. Zapytany, dlaczego nie ma, odparł: Bo mamy lockdown.

  Po pierwsze – przed świętami było więcej „zachorowań” niż jest dziś. Po drugie – w Izraelu też mają lockdown. Po trzecie – minister Niedzielski tłumaczył, że mamy lockdown właśnie po to, żeby nie było trzeciej fali. Teraz prof. Horban oświadcza, że mamy trzecią falę, ale liczba „zachorowań” nie jest wysoka, bo mamy lockdown, a w Izraelu liczba jest wysoka, chociaż też mają lockdown. Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć?

  Teza kolejna, czyli „do czerwca zaszczepimy 70 proc. obywateli w całej Unii Europejskiej”. Ciekawe czym? Szczepionek jest tyle, co kot napłakał. Rząd deklaruje, ze do końca marca zaszczepi 3 miliony Polaków. To jest 10% dorosłych obywateli. Nawet gdyby te mityczne 70% chciało się zaszczepić, to nie ma takiej możliwości. Ale prof. Horban jest ponad to. Zapytany, czy to nie jest „przesadny optymizm”, odparł: To realizm. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

  Teraz kolejna perełka, czyli teza, że „system szpitali jednoimiennych uratował sytuację na wiosnę”. W odpowiedzi pozwolę sobie zacytować wpis doktora Pawła Basiukiewicza, który tak opisał sytuację na wiosnę: Pamiętam jak firmy gastronomiczne podczas „hard lockdownu” przywoziły z dobrego serca jedzenie do naszego szpitala. Nikt nic nie robił, po SORze hulał wiatr, na oddziałach zbijaliśmy bąki, ale był dowóz kalorii i oklaski. Do tej pory nie rozumiem.

  Zrozumienie tego, co wyprawia władza, jest zadaniem ponad ludzkie siły. Zrozumienie tego, co opowiada prof. Horban, jest zadaniem jeszcze trudniejszym. Szpitale jednoimienne nie uratowały sytuacji. Wprost przeciwnie. Szpitale jednoimienne na wiosnę to początek odcinania Polaków od służby zdrowia. Efekty tego długu zdrowotnego możemy obserwować od jesieni w postaci gigantycznej liczby nadmiarowych zgonów. Czy to jest „ratowanie sytuacji”?

  A teraz wisienka na torcie, czyli teza, że za wzrost zakażeń na jesieni odpowiedzialni są studenci. – W październiku studenci zaczynają rok akademicki. Rodzic studenta ma już 50-60 lat i robi się problem – mamy 10-15 tys. diagnozowanych przypadków dziennie – oświadczył prof. Horban. Stacjonarny rok akademicki w 2020 roku trwał do 19 października. Od tego dnia wprowadzono na uczelniach nauczanie zdalne. Liczba stwierdzonych zakażeń wynosiła wtedy ok. 7-8 tys. dziennie. Natomiast w listopadzie, gdy studenci uczyli się już zdalnie, liczba stwierdzonych zakażeń dobiła do 24-27 tysięcy dziennie. To też wina studentów?

  Czas na tezę o przyzwoicie działającej służbie zdrowia. Nie wiem, jak prof. Horban rozumie określenie „przyzwoicie działająca”. Faktem jest, że większość spośród 70 tysięcy nadmiarowych zgonów w 2020 roku to skutek działania, a raczej niedziałania służby zdrowia. I tego nie zmieni zaklinanie rzeczywistości w wykonaniu rządu i prof. Horbana. Im dłużej będzie trwał paraliż służby zdrowia, tym będzie gorzej. Na polepszenie sytuacji nie mamy co liczyć, dopóki tacy eksperci, jak prof. Horban, będą mieć wpływ na nasz los.

  Takich kwiatków jest w wywiadzie z prof. Horbanem więcej. Co zdanie to sam sobie przeczy. Ignoruje rzeczywiste przyczyny gigantycznego skoku zgonów w Polsce. Nie wie, że wirus SARS-CoV-2 był we Włoszech już we wrześniu 2019 roku. Zapewnia, że szczepionka będzie skuteczna. Podaje szacunki z kosmosu. I na koniec zapewnia, że „poradzimy sobie z tą pandemią”. Jasne! Tylko, czy Polska i Polacy podźwigną się po tym „sukcesie”? Cały wywiad TUTAJ.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8076978,horban-koronawirus-szczepionki-obostrzenia-zakazy-szpitale-lockdown.html

  https://wprawo.pl/troche-chronic-troche-pozakazac-szokujacy-wywiad-z-prof-horbanem-o-koronawirusowej-strategii-rzadu/

  Ps..Facet chyba przeszedł tzw. bezobjawowego kowida ale ślady w głowie zostały i to bardzo poważne, czas go izolować. Nie trzeba być geniuszem żeby to stwierdzić. Do tej kolekcji ,,ekspertów” jeszcze trzeba dorzucić nijakiego Guta, Simona i Mateyę. Och jakie piękne mają te słowiańskie nazwiska i ta krynica polskości. Nienawiść do Polaków wprost bije od tego żmijowego plemienia. Tępy mimo profesury żydzie Horban najpierw zamykacie lasy, parki wreszcie ludzi w domach a teraz po 6 miesiącach myślenia doradca zdał sobie sprawę ze umierają otyli? Jaki Morawiecki tacy doradcy, tylko dlaczego za ignorancję i brak wiedzy cierpią miliony osób? Wygadywanie byle czego, przeczenie samemu sobie, brak logicznego myślenia, tak charakterystyczne dla proroków koronawirusa jest naprawdę przerażające, bo ci ludzie mają bardzo dotkliwy wpływ na nasze codzienne życie i coraz więcej wskazuje an to, że te wściekle debile mogą z nami zrobić, co zechcą. Natomiast „odpuszczenie” w lecie byłoby jak najbardziej na miejscu, gdyż koronawirus gwałtownie zanikł wraz z nadejściem ciepłych dni i wzrostem odporności ludzi. Sęk w tym, ze rząd niczego nie odpuszczał. To ludzie go olali razem z jego idiotyzmami o noszeniu maseczek.
 • @Repsol 20:06:45
  Szwecja: Cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19. W Szwecji cztery starsze i schorowane osoby zmarły po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Łącznie zgłoszono podejrzenie wystąpienia 96 niepożądanych skutków u 38 zaszczepionych osób - poinformowała Szwedzka Agencji ds. Produktów Medycznych.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8067670,szwecja-cztery-osoby-zmarly-szcepionka-covid-19.html

  Ratownik medyczny otrzymał pierwszą dawkę szczepionki. Przed drugą zachorował na COVID-19..Ratownik medyczny ze Szczytna (Warmińsko-mazurskie) zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przed podaniem drugiej zachorował na koronawirusa. Dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu podkreśla, że organizm potrzebuje czasu, by wytworzyć pełną ochronę.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8067613,ratownik-medyczny-otrzymal-pierwsza-dawke-szczepionki-przed-druga-zachorowal-na-covid-19.html
 • Autor
  Zlikwidujmy, zaproponujmy, poluzujmy, sprawdźmy, nie zakazujmy,...itd. A gdzie Pan piszesz, na Berdyczów? Jeszcze Pan nie zauważył, że MY nie mamy w tych sprawach absolutnie nic do powiedzenia? Nie widzi podziału na władzę totalitarną i jej ofiary, na rządzących i rządzonych, krzywdzicieli i poszkodowanych. Szkoda, inaczej bezmyślnie by w klawiaturkę nie klepał.
 • @Repsol 20:06:45
  https://media.wplm.pl/thumbs/f79/OTYwL3VfMS9jY184ZjAwNi9wLzIwMjEvMDEvMjcvMTIwMC83NjIvZWRhZGJiM2ZmODc1NDNmMGE0Mzc4ODdiYzFmZTAxYWQuanBlZw==.jpeg
  Tego żyda na pal posadzić jak Azje Tuhajbejowicza! Trzeba przywrócić karę śmierci i zastosować ją bezwzględnie na wszystkich parchach, którzy blokują amantadynę - oczywiście na tym parchu jako pierwszym.
  Czy ten żyd został już zbadany przez CBA? lobbysta koncernów farmaceutycznych. Dał świadectwo o swojej tępocie myśląc, że inni są tępi! Polacy mieli już okazję wyrobić sobie zdanie o tym żydowskim „profesorze” na podstawie jego licznych wystąpień. Czy ten żyd nie ma już demencji starczej? Jak można poważnie brać pod uwagę jego wypowiedzi aż wstyd, że to profesor. U Mazurka mówi, że zdemolował życie publiczne, a w sumie kowid groźny jest tylko dla najstarszych. Cytuje: „jesteśmy w czarnej dupie a najgorsze jest to, ze zaczynamy się w niej urządzać”. Żydzisko Horban nie jest żadnym ekspertem od zaistniałej sytuacji, ma swoją wąską specjalizację, która pozwoliła mu na zaistnienie i skonsumowanie swoich 5 minut … i to by było na tyle jeżeli chodzi o tego żyda. Poza tym jest kompletnym ignorantem a jego wypowiedzi o siłowniach i dźwiganiu hantli są tego najlepszym wyrazem. Skompromitowany medyku! daj już spokój ze swoim fałszywym doradztwem. Twoje doradztwo spowodowało, że służba zdrowia, gospodarka została doprowadzona do upadłości, 70tys zgonów z powodu braku pomocy lekarskiej.


  Odmrozić gospodarkę! Zaskarżać nielegalne kontrole. Mecenas Jacek Wilk kontrole i najazdy policji na otwierające się biznesy są nielegalne? Oglądajcie na WiN TV. Te nielegalne obostrzenia niech Pis sobie wsadzi w dupę! Czekajcie aż ruszy lawina pozwów zbiorowych. Prawo w nazwie i takie bezprawie… Wszyscy doradcy prezydenta Dudy powinni również ponieść konsekwencje bo większość jest beneficjentami Pfizera.

  Tego nie powiedzą Justyna Socha Stowarzyszenie STOP NOP - czytajcie: już 7 potwierdzonych zgonów po szczepieniu covid19.
 • @Repsol 20:06:45
  Nie da się już ukryć, że ludzie umierają nie tyle z powodu koronawirusa, co z poważnych chorób przewlekłych, szczególnie gdy tracą ciągłość leczenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930