Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Covid-19 na logikę (6)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co się dzieje z lekarzami?

Dzisiaj rano czytam, iż lekarze właśnie odkryli, że jednym z ważnych objawów zakażenia covid-19 jest ostre zapalenie zatok. Czytam i próbuję sobie jakoś logicznie ułożyć, ale bez skutku.

Z rzekomą pandemią koronawirusa zaczęliśmy mieć do czynienia na początku marca ub. roku, czyli... dobre dziesięć miesięcy temu. Na stronie rządowej znajdujemy, że charakterystycznymi objawami zarażenia koronawirusem są:

wysoka gorączka,
kaszel,
duszności,
utrata węchu lub smaku.
Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka.

O zapaleniu zatok nie ma słowa.
 
 
Jak to rozumić? Przez dziesięć miesięcy medycy nie zauważyli tak wyraźnego objawu choroby? Już wiedzą, że to patogen powoduje, sars-covid-19, już mają na niego szczepionkę, a dopiero teraz zauważyli, że jednym z objawów jest również zapalenie zarok? Czy oni niedouczeni są? Niedowidzą?
 
Logicznie nie potrafię tego ogarnąć. Jedyne korzystne wyjaśnienie dla środowiska lekarskiego podsunął mi bloger, podpisujący się nickiem „goat”. Napisał: Oni się boją.

KOMENTARZE

 • Autor 5*
  "Logicznie nie potrafię tego ogarnąć. Jedyne korzystne wyjaśnienie dla środowiska lekarskiego podsunął mi bloger, podpisujący się nickiem „goat”. Napisał: Oni się boją."

  Fakt, boją się.
  Ale nie boją się nie przyjąć pacjenta w POZ, gdy ten ma temperaturę - znaczy się, że do POZ winni się zgłaszać tylko zdrowi pacjenci.

  Wielu z tych medyków, zwłaszcza tych z naukowymi tytułami, zachowuje się jak przysłowiowa małpa, która za banana wykona sztuczkę, tak oni za granty gotowi są wygłosić każde kłamstwo, każdą brednię lub przemilczeć prawdę, a już na pewno nie protestować.
 • strach
  Strach jest najbardziej typowym objawem covida. Inne objawy występują rzadziej i nie zawsze. Czasami nie ma żadnych innych objawów.
 • @PiotrZW
  Kadry już wziątki dostały . https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jgh.14936?af=R Salute .
 • Niczego się nie boją, tylko całkowicie olewają
  ból związany z covidowym zapaleniem zatok jest upiorny, wiem, bo przeżyłem,

  ale funkcjonariusze szpitala zakaźnego nawet nie dowiedzieli się ode mnie, gdzie się zaraziłem. Takie to jest przeciwdziałanie szerzeniu się epidemii. A zaraziłem się w świeżo wyremontowanej przychodni, zorganizowanej jakby specjalnie na epidemię, aby dobrze się rozwijała.

  A już najlepsze są dzisiejsze wspominki mojej znajomej, po operacji biodra, z nowego, słynnego wrocławskiego szpitala rehabilitacyjnego. Za dzień pobytu 500zł. "Przynieśli obiad, postawili na stoliku tak, że nie mogłam dosięgnąć. Po dwu godzinach ktoś przyszedł, zabrał pełny talerz. Zabierzcie mnie stąd, oni chcą mnie zabić."
 • Dej Pan spokój!
  Oni i bez kowida mieli problem z zapaleniem zatok;). Tj.z rozpoznawaniem i leczeniem:).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930