Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 565 komentarzy

Refleksje zrzędliwego emeryta

PiotrZW - Ślązak, katolik, socjalista

Unikalne dokumenty o Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski resort obrony kontynuuje projekt „Bez przedawnienia”, w ramach którego 7 maja ukazały się unikalne dokumenty dotyczące wyzwolenia Polski spod rąk niemieckich najeźdźców. Tłumaczenie -translator.

 
05/07/2021 - 18:37
MON opublikowało unikalne dokumenty o Polsce (ZDJĘCIA) | Rosyjska wiosna
Jak zauważa rosyjskie Ministerstwo Obrony, projekt ten wraz z publikacją materiałów archiwalnych Wielkiej Wojny Ojczyźnianej ma przypomnieć całemu światu o decydującej roli Armii Czerwonej w wyzwoleniu krajów europejskich spod faszyzmu, tysięcy zabitych Radzieccy żołnierze i oficerowie, którzy oddali życie za pokój, wolność i dobrobyt narodów.
Materiały archiwalne nowego projektu opowiadają o krwawych bitwach Armii Czerwonej o wyzwolenie Polski od nazistowskich najeźdźców, o ogromnym heroizmie żołnierzy i oficerów radzieckich, o wszechstronnej pomocy Związku Radzieckiego w przywróceniu spokojnego życia, o pomniki i pomniki na ziemiach polskich i pamięć historyczna, że ​​nie trzeba wymazać czasu i koniunktury politycznej.
O krwawych bitwach, które toczyły się tutaj, na rozległym obszarze od Krakowa po Szczecin (Szczecin), w ostatnich miesiącach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, świadczą rozsiane po polskiej ziemi liczne pomniki poległych żołnierzy-wyzwolicieli.
Jednak wzmianki o demontażu można zobaczyć na opublikowanych zdjęciach tablic, pomników i pomników. W ostatnich latach władze polskie zaczęły aktywnie wyrywać pamięć o wyzwolicielach.
Na stronie projektu znajdują się dokumenty świadczące o sytuacji ekonomicznej wyzwolonej Polski i pomocy wojsk Armii Czerwonej.
Z dekretu Komitetu Obrony Państwa, podpisanego przez Józefa Stalina, można przekonać, że wojsko radzieckie poświęciło swoje zapotrzebowanie na chleb i mięso na rzecz obywateli polskich, a wojsko bezinteresownie dzieliło się z wyzwoloną Polską najlepszymi lekarstwami na różne choroby. i podjął działania zapobiegające pojawianiu się epidemii wśród miejscowej ludności.
„Uchwała Komitetu Obrony Państwa nr GOKO-8254s z dnia 23 kwietnia 1945 r. Podpisana przez Przewodniczącego Komitetu Obrony Państwa I. Stalina w sprawie przekazania, zgodnie z wnioskiem Rządu Tymczasowego RP, trofeum bydła , mięso, tłuszcze roślinne, samochody i różne surowce z funduszy Tylnych Służb Armii Czerwonej.
Tekst maszynowy. 
Do dystrybucji wśród osadników i gospodarstw chłopskich o małej mocy przeznaczono przede wszystkim rodzinom żołnierzy Wojska Polskiego 150 000 sztuk bydła.
W ramach jednorazowej pomocy 8 000 ton mięsa i 1 000 ton tłuszczów roślinnych przeznaczono na wykarmienie kolejarzy, górników i innych pracowników przemysłu. W ramach umowy handlowej z Rządem Tymczasowym RP, Ludowy Komisariat Handlu Zagranicznego ZSRR został zobligowany do zaopatrywania polskiego
Rząd otrzymał 20 000 ton bawełny i 2 000 ton niemytej wełny, które zostały przekazane do dyspozycji Rządu Tymczasowego RP m.in. do produkcji tkanin dla Wojska Polskiego i ludności cywilnej. Na załadowanie garbarni w Polsce przeznaczono 100 000 dużych skór ze środków Tylnych Służb Armii Czerwonej ”.
Można również zapoznać się z niepublikowanymi wcześniej dokumentami dotyczącymi stosunku Polaków do Niemców. Raporty mówią o brutalnej polityce nowych władz Polski w stosunku do ludności niemieckiej.
Ponadto dokumenty zawierają dowody na strach przed Ukraińcami, którzy uciekli z zachodniej Ukrainy z Bandery.
MON opublikowało unikalne dokumenty o Polsce (ZDJĘCIA) | Rosyjska wiosna
MON opublikowało unikalne dokumenty o Polsce (ZDJĘCIA) | Rosyjska wiosna
 

 

KOMENTARZE

 • ------- z opowiadań rodzinnych .
  ----- w dziadkach domu w zależności od linii frontu , mieścił się raz Sztab niemiecki , raz Sztab rosyjski.
  Modlono się i do Niemców i do Ruskich , ich pobyt we dworze chronił przed BANDEROWCAMI.
  Nikt nie bał się Ruskich , za to Niemców tak !. W rodzinie opowiadano jak Niemcy bestialsko traktowali jeńców rosyjskich , jak rozstrzelano trzech Lotników . Polacy na Kresach nie traktowali Żołnierzy rosyjskich jako okupantów.

  Wojsko polskie miało przyłączyć się do Armii Czerwonej i razem ruszyć na Berlin. Zdrajca na rzecz żydów ! Anders , nie wykonał rozkazu Sikorskiego ( Sikorski za to skazał go na śmierć ) wyprowadził Wojska polskie do Palestyny dając podwaliny pod Izrael.

  Armia Czerwona szła na Berlin , ale na oswobodzonych polskich terenach NIE BYŁO Polaków do przejęcia władzy , żydzi wszystkich wymordowali https://wolnemedia.net/to-zydzi-mordowali-polakow-w-katyniu/
  przejęli w Polsce władzę .

  Polacy powracający w 1945....do Polski z wojennej tułaczki wpadali wprost ,w żydoskie łapy .

  Żydzi wymordowali polską Inteligencję , podmienili przybierając polskie nazwiska Naród, łatwo im szło ! śmiertelny WRÓG Sławian , żydoski WATYKAN wszak dysponował wywiadem [ spowiedz ] , dlatego NIE OSTAŁA się polskość na ziemiach polskich.

  https://globalna.info/2021/04/09/watykan-i-przejecie-polskich-podziemnych-warowni-tajemnice-amerykanskiej-operacji-resolute-castle/
 • *****
  Bardzo dobry artykuł. I na czasie....
  (oglądałem go wczoraj w "Wiesti" na RTL.)
  pzdr.
 • to teraz niech pokazą unikalne dokumenty o sobie
  a nie propaganda józia stalina i władzia putina
 • @michalm12345 12:45:01
  Jakieś argumenty ?
  Bez twojej propagandy.
  Brak ?
  To po co ten wpis ?
 • Klęska Hitlera uchronila wszystkie narody w tym rRosyjski od realizacji General Plan Ost.
  Wyzwoleńcze funkcje żołnierzy sowieckich wnikalły z decyzji generalissimusa a nie z woli jego żołnierzy. Po kęskach wojsk niemieckich od Leningradem , Kurskiem, Stalingradem i Sewastopolem a szczegolnie po przelamaniu obrony niemieckiej na Dnieprze wojska sowieckie mialy kolosaln przewagę nad niemieckimi na berlińskim kierunku przy ogromnej przewadze w zaopatrzeniu i w ruchliwości . Front przesuwany byl rozkazami umożliwiając Niemcom wycofywanie rozbitych oddziałów mimo braku zdolnosci wojsk niemieckich do operacji zaczepnych także na skrzydłach frontu na kierunki berlińskim. Front zatrzymany został przed Bugiem na wiosnę 1944 r a na Wiśle na jesień i styczeń 1944/45. Mozżna to wyjaśniać tylko dążeniem Stalina do zakończenia wojny zgodnie z ustaleniami stref wpływów i obawą przed wkroczeniem oficerów i żolnierzy sowieckich na tereny krajów rozwiniętych (po czystkach kadry oficerskiej przed 1939 r Stalin pozwolił na jej odtworzenie). Sposob wyzwalania Polski i innych narodów w tym także niemieckiego miał więc aspekty ludobójstwa (także na sowieckich żołnierzach). https://telewidz.neon24.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-a
 • @SZS 13:59:17
  przepraszam bardzo to polska sobie piateczki na defiladzie z naziolami przybijała czy sowieciarze?
 • @michalm12345 15:46:35
  Nie rozumiem ludzi myślących jak Pan. Pod Grunwaldem walczyli po naszej stronie Tatarzy którzy nie raz pustoszyli nasze ziemie. Każde państwo pragmatycznie rządzone zawiera i zrywa sojusze w zależności od swoich interesów. Tylko idioci wierzą w sojusze i przyjaźń między państwami do końca świata. Nie wiem czy dożyję, ale nie zdziwię się jak Rosja sprzymierzy się z USA przeciw Chinom. Jeszcze może się okazać że będzie się Pan ściskał z Rosjanami.
 • Jak widać Polsko Rosyjskie sympatie są nadal żywe.
  Mimo totalnej anty rosyjskiej propagandy walącej po głowach od 30 lat
  tylko garstka zdrajców i sprzedawczyków oraz obca agentura uprawia skrajnie kłamliwą historię Polsko Rosyjskich relacji.
  Dzisiaj każde dziecko wie że oficjalna historia to stek kłamstw bredni, zafałszowań, białych plam i oszczerstw.
  Oficjalne władze kompromitują siebie codziennie a robią to na polecenie ich nadzorców zza oceanu.
  Oficjalna polityka zagraniczna Polski jest prowadzona przez zagraniczne ośrodki władzy nadzorczej i realizowana przez polskie marionetki.

  Zdrajców prawdy historycznej czyli zdrajców narodu Polskiego w Polsce jest góra kilka procent .. reszta Narodu Polskiego nie ma nic do gadania w Polsce. Wybierać sobie Polacy mogą między wystawionymi przez globalną mafię polskojęzycznymi marionetkami.
  To klasyka "demokracji" po żydowsku.
  .. ale Naród wie swoje , pamięta i ma własne pojęcie o prawdziwej historii Polski.

  Kto okłamuje Naród Polski ten jest jego wrogiem nie przyjacielem.
  Te prawdę powinni znać wszyscy Polacy.
 • @ninanonimowa 07:11:56
  ------- DOKUMENT .
  https://polskatimes.pl/izraelski-desant-z-armii-andersa-jak-zolnierze-2-korpusu-budowali-panstwo-izrael/ar/c1-15018215

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/03/28/czy-dowodcy-armii-andersa-byli-ojcami-zalozycielami-panstwa-izrael/
 • @Oscar 08:34:57
  "Zdrajców prawdy historycznej czyli zdrajców narodu Polskiego w Polsce jest góra kilka procent .. reszta Narodu Polskiego nie ma nic do gadania w Polsce. "

  To nie tak. Większość w każdym społeczeństwie, tak jak to było zawsze i wszędzie, wierzy co mu kilka procent podsunie. Bo nie jest zdolna do samodzielnego myślenia, z powodów biologicznych.

  Kwestią jest, które kilka procent kontroluje przepływ idei.

  Wiedzą o tym ci co obecnie kształtują świadomość Ukraińców, tak aby stali się wrogami Rosji.

  Irlandczycy byli w stanie oprzeć indoktrynacji ze strony Anglików przez stulecia, bo mieli silne oparcie w Kościele Katolickim (który im mówił co myśleć). Dlatego Zachód próbuje stworzyć nacjonalistyczną cerkiew na Ukrainie, na razie z miernymi rezultatami.
 • @Pedant 10:18:11
  Zgoda.
  Islamiści, banderowcy, ujgurzy, ustasze, litwacy, solidaruchy (spadkobiercy bandytów przeklętych), Czeczeni.. to wszystko odgrzewane twory, zmory mrocznej, zbrodniczej przeszłości odgrzewane w celu produkowania nienawiści czuli mięsa armatniego potrzebnego do podbijania świata a głównie Rosji bo ona stoi globalnym bandytom na przeszkodzie,

  To tylko sianie ideologii nienawiści do Rosji.
  I robią to ci sami co głośno krzyczą że trzeba walczyć z mową nienawiści.

  Dzisiaj wszystko jest już dzięki internetowi przejrzyste i jasne dla każdego samodzielnie myślącego człowieka.
  Niestety jest sporo niesamodzielnych pod ty względem...
  a najbardziej niesamodzielne są dzieci...
  System propagandowych kłamstw robi tym dzieciom krzywdę.
  (szkoły, ambony, meczety to dzisiaj kuźnie nienawiści kuźnie terroryzmu)
  W Polsce z cała pewnością (historia religia w szkołach).
 • @Oscar 12:41:12
  Dodam że system edukacji w Izraelu wychowuje dzieci w duchu nienawiści do Polaków i Palestyńczyków i pewnie arabów i pewnie wszystkich innych.. w duchu "narodu wybranego".
 • @Oscar 12:44:38
  obecny izrael to pół byłego zssr wiec sie nie dziw ze kochają rosje a nie nawidzą polski
 • @michalm12345 13:56:49
  "obecny izrael to pół byłego zssr wiec sie nie dziw ze kochają rosje a nie nawidzą polski"

  Wprowadzają 9 maja jako święto do swojego kalendarza religijnego. W Izraelu stawiają też pomniki Armii Czerwonej.
 • @Pedant 15:44:37
  I dlatego Putin w kwestii Izraela, Syrii i Iranu stoi w rozkroku.
  Myślę że w Izraelu po cichu ściera się lobby Amerykańskie i coraz silniejsze rosyjskie.
  Netaniachu to cynik grający Ameryką bardziej niż Rosją.
  Obalenie Netaniachu to pewnie zmiana opcji ..na "rosyjską"
  a to oznacza zmianę polityki Izraela w kwestiach palestyńskich, syryjskich, Irańskich..
  To pewnie dlatego Syria i Rosja nie odpowiadają na prowokacje Netaniachu.
 • @Oscar 17:42:57
  "I dlatego Putin w kwestii Izraela, Syrii i Iranu stoi w rozkroku.
  Myślę że w Izraelu po cichu ściera się lobby Amerykańskie i coraz silniejsze rosyjskie."

  Całkiem możliwe.

  Znaczące że Żydzi z Rosji lubią Rosję, zaś polscy nie bardzo lubią Polskę.
 • @Pedant 18:06:04
  "Znaczące że Żydzi z Rosji lubią Rosję, zaś polscy nie bardzo lubią Polskę"
  To naturalne.. ruscy żydów ratowali podczas II WWŚ a Polacy też tyle że nie wszyscy a wielu wcale nie ("bo żydzi zabili Chrystusa" ..tak im mówiono z ambony ale i "bo mają złoto i majątki..") a ruskie zlikwidowali ambony i wielkie majątki... i za to ich tzw. zachód czyli oligarchia w tym Polska i kościelna nienawidziła.
 • @Oscar 18:21:57
  Większość polskich Żydów tych co przeżyła, uratowała się w Związku Radzieckim. Co co wrócili, nie byli mile widziani, i do tej pory im się zarzuca, że "przyjechali na rosyjskich czołgach". Wielu z nich ich wyjechało z Polski zaraz po wojnie, albo na Zachód albo do Izraela.
 • @Pedant 18:30:54
  To prawda.
  Tego nie znajdziesz w Polskich podręcznikach historii.
 • Co wiem z przekazu rodzinnego.
  O tym co poprzedzilo zamordowanie przez NKWD mojej ciotecznej prababki.
  Zofia Szembek, przez rodzine zwana Inka byla ukochana Ciocia mego dziadka Wiktora.
  Gdy Niemcy "zapedzili sie" na wschod dalej niz to wynikalo z rozkazow, byli serdecznie eitani przez czesc ludnosci ukrainskiej.
  Jako "wyzwoliciele" otrzymali gotowe listy "wrogow narodu i klasowych".
  Potem nastapil pol legendarny pol prawdziwy uscisk dloni czekistow i gestapowcow.
  Dokumenty przeszly z rak do rak.
  A okoliczna ludnosc ochoczo pomagala bojcom.
  Jak to wiec z owym sowieckim tepieniem banderyzmu?
  Moze, poki byl przydatny to nie przeszkadzal.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930